Komunikacja w trakcie rozwodu, szczególnie w jego wstępnej fazie bywa utrudniona. Małżonkami rządzą wtedy emocje, które mogą uniemożliwiać trzeźwy i racjonalny osąd rzeczywistości. I w takich właśnie sytuacjach warto zwrócić się o pomoc do mediatora, który pomoże w komunikacji i sprawnym przeprowadzeniu procesu sądowego. Do tego jednak potrzebna jest zgoda obojga małżonków.

⭐ Mediacja to oszczędność czasu. W procesie mediacyjnym przygotowywana jest ugoda, którą składa się do sądu z prośbą o zatwierdzenie. Taka ugoda ma szansę zostać zatwierdzona już na pierwszej rozprawie rozwodowej, dzięki czemu można uniknąć ciągnących się w czasie rozpraw.

⭐ Mediacje to oszczędność pieniędzy. Przy pomocy mediatora strony konfliktu mają szansę znaleźć najlepsze dla ich dobra rozwiązania bez korzystania z usług adwokata.

⭐ Mediacje to rozwiązywanie problemu na własnych warunkach. Podczas nich wypracowuje się szczegółowe plany postępowania, m. in. w kwestii opieki nad dziećmi, co daje stronom możliwość kreowania rzeczywistości na własnych warunkach.

⭐ Mediacje mają wpływ na podział własnego majątku. W obecności mediatora można szczegółowo i bez emocji przedyskutować i zadecydować o wszystkich sprawach finansowych.

⭐ Mediacje są sposobem porozumiewania się. Mediator usprawnia komunikację między małżonkami, którzy nie potrafią się dogadać.

⭐ Mediacje oszczędzają zdrowie. Wypracowując kompromisowe rozwiązania stresujemy się znacznie mniej, a to zawsze jest korzyść dla naszego zdrowia.

⭐ Przede wszystkim jednak mediacje dają szansę na zachowanie poprawnym relacji z byłym małżonkiem.

3 odpowiedzi

  1. Mediacja może zdziałać cuda, ale nie wszystkie tematy można nią rozwiązać. Niestety :c, ale pani Maryla Mikołajewska jest zdolnym i pełnym empatii prawnikiem.

  2. Dziękuję za dobre rady i pomoc! cieszę się, że znalazłam Panią Mecenas.

Możliwość komentowania została wyłączona.